Transakcje M&A

Strona główna / Specjalizacje / Transakcje M&A

Transakcje M&A

Nabycie innej spółki lub połączenie spółek (fuzja) daje nowe możliwości dzięki dostępowi do nowych źródeł finansowania, bazy kontrahentów, know-how oraz dostępowi do nowych rynków. Stała i ścisła współpraca z doradcą podatkowym pozwala nam na zaproponowanie bezpiecznego przeprowadzenia klientów przez procedurę łączenia, podziału, bądź przekształcenia spółki. Zważywszy na ograniczenia wynikające z przepisów prawa, przed podjęciem decyzji warto wyeliminować ryzyka i rozpocząć procedurę od przeprowadzenia audytu prawnego. Dokonywana przez nas analiza całej działalności przedsiębiorstwa pozwala klientom podjąć świadomą decyzję dotyczącą realizowanej transakcji.

Pomoc, opieka i doradztwo w zakresie przeprowadzania transakcji M&A ze strony naszej kancelarii jest kompleksowa. Doradzamy naszym klientom w aspektach związanych z  fuzjami i przejęciami spółek. Nasi specjaliści w szczególności przeprowadzają klientów przez analizę prawną, wspierają w negocjacjach, przygotowują niezbędną dokumentację, koordynują transakcję, przygotowują umowy inwestycyjne i porozumienia. Dodatkowo świadczymy usługi doradcze na podstawie przeprowadzonych analiz, na bieżąco przekazując klientowi wskazówki i porady.

W zakresie transakcji M&A oferujemy klientom kompleksowe wsparcie na każdym etapie procesu, począwszy od sporządzenia harmonogramu działania aż do finalizacji transakcji.